KONST / Litografier / Färglitografi 7748014
*
nr 774 8014
Bo Cronqvist
(f. 1948), Sverige
Färglitografi, Bo Cronqvist (f. 1948), 179/250, Metronom, motivets mått: 25 x 30
Bo Cronqvist, svensk målare och grafiker född i Lund 1948.
Utrop:
500 kr
Såld:
600 kr
Sista tid för bud online:
måndag 27 augusti 2012
kl 17:23:40
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
22/8 19:32:03
1
100 kr
27/8 00:04:49
2
400 kr
27/8 00:12:51
1
400 kr
27/8 00:13:34
1
Vinnande bud
27/8 15:35:40
2
600 kr
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bo cronqvist färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad metronom svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
3258 Färglitografi
2 st, Anders Fogelin (1933-1982), Sverige. Signera..//
Auktionen avslutas
om en vecka
3 juni kl 20:46
-
9114 Färglitografi
Bengt Ã…berg (f. 1941), Sverige. Komposition. Signe..//
Auktionen avslutas
om en vecka
3 juni kl 20:26
-
3116 Färglitografi
Einar Jolin (1890-1976), Sverige. Signerad, numrer..//
Auktionen avslutas
om en vecka
3 juni kl 19:23
-
8264 Färglitografi
Jan Roede. Signerad, numrerad 87/100, daterad 1993..//
Auktionen avslutas
om en vecka
3 juni kl 20:29
-
3182 Färglitografi
Karl Momen (f. 1935), Sverige. Signerad, numrerad ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
3 juni kl 20:01
-
9271 Färglitografi
Peter Dahl (1934-2019), Sverige. "Modelltecknaren"..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
3 juni kl 20:10
*
Bo Cronqvist
Bo Cronqvist, svensk målare och grafiker född i Lund 1948.
nr 774 8014
Bo Cronqvist
(f. 1948), Sverige
Färglitografi, Bo Cronqvist (f. 1948), 179/250, Metronom, motivets mått: 25 x 30
Bo Cronqvist, svensk målare och grafiker född i Lund 1948.
Utrop: | 500 kr |
---|---|
Såld: | 600 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 27 augusti 2012 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
22/8 19:32:03 | 1 | 100 kr |
27/8 00:04:49 | 2 | 400 kr |
27/8 00:12:51 | 1 | 400 kr |
27/8 00:13:34 | 1 | Vinnande bud |
27/8 15:35:40 | 2 | 600 kr |
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bo cronqvist färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad metronom svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
3258 Färglitografi
2 st, Anders Fogelin (1933-1982), Sverige. Signera..//
Auktionen avslutas
om en vecka
3 juni kl 20:46 -
9114 Färglitografi
Bengt Ã…berg (f. 1941), Sverige. Komposition. Signe..//
Auktionen avslutas
om en vecka
3 juni kl 20:26 -
3116 Färglitografi
Einar Jolin (1890-1976), Sverige. Signerad, numrer..//
Auktionen avslutas
om en vecka
3 juni kl 19:23
-
8264 Färglitografi
Jan Roede. Signerad, numrerad 87/100, daterad 1993..//
Auktionen avslutas
om en vecka
3 juni kl 20:29 -
3182 Färglitografi
Karl Momen (f. 1935), Sverige. Signerad, numrerad ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
3 juni kl 20:01 -
9271 Färglitografi
Peter Dahl (1934-2019), Sverige. "Modelltecknaren"..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
3 juni kl 20:10